Česká republikaSlovensko

Grow it Bonsai

Grow it Bonsai
  • Grow it Bonsai
  • Značka: Nezadán
  • Kód tovaru: GI011

  • Tento tovar je vypredaný a nemáme ho už skladom. S najväčšou pravdepodobnosťou ho už nemožno u výrobcu objednať. Pre overenie aktuálnej dostupnosti nás môžete kontaktovať na email info@netnakup.sk. Telefonicky nie je možné dostupnosť zistiť.

    Môžeme vás informovať, akonáhle bude produkt opäť dostupný. Stačí nižšie napísať váš email.

Sada Grow it určite poteší každého pestovateľa aj pestovateľka. Táto krabička obsahuje všetko potrebné pre vypestovanie vlastných bonsaj. Stačí len zasadiť semienka do priložených kvetináčov, zalievať a starostlivo sa o ne starať. Ak vydržíte a budete trpezlivý, môžete si vypestovať štyri druhy bonsajov. S týmto darčekom určite potešíte každého milovníka prírody a pestovateľa.

Návod na pestovanie:

Bonsaje môžete sadiť počas celého roka. Semená zasejte do kompostu asi 3 mm hlboko. Vhodné je po zasadení do kvetináčov zakryť je igelitovým sáčkom a umiestniť na priame svetlo pri teplote asi 13 - 16 ° C na 2 -3 týždne.

Semená je dobré pre ich lepšie osvetlenie vsádzať od seba s dostatočne veľkým intervalom. Hrubá semená sadíme jednotlivo, drobná semená rovnomerne rozprašuje, predbežne je zmiešame s dvojitou dávkou plytkého suchého piesku. Po zasiatí semená starostlivo pritlačíme doštičkou a zasypeme mäkkou pôdou, o sile 2 až 3 krát väčšie, než je rozmer semienok.

Semená, ktoré milujú a potrebujú svetlo, však nezasypáváme. Nádobu so vsadenými semenami prikryjeme sklom alebo priehľadným krytom, ktorý umožňuje zachovať vlhkosť a zabezpečuje prístup svetla k semenám. Nádobu musíme rozmiestniť tak, aby aj v najchladnejšom období mala dostatočný prísun tepla, napr. Pri radiátore ústredného kúrenia. Zeminu musíme strážiť, aby nebola vyschnutá ani príliš vlhká. Nedostatok vlahy i jej nadmernosť totiž semenám škodí.

Nový dotaz

Štítky