Česká republikaSlovensko

Grow it Bonsai

Grow it Bonsai
 • Grow it Bonsai
 • Značka: Nezadán
 • Kód tovaru: GI011
 • Dostupnosť: 1 ks skladom
 • Cena:
  13,84 € 12,87 € (7% zľava)
  zľava platí ešte
  (10,73 € bez DPH 20%)
 • Pridať do zoznamu prianí

Sada Grow it určite poteší každého pestovateľa aj pestovateľka. Táto krabička obsahuje všetko potrebné pre vypestovanie vlastných bonsaj. Stačí len zasadiť semienka do priložených kvetináčov, zalievať a starostlivo sa o ne starať. Ak vydržíte a budete trpezlivý, môžete si vypestovať štyri druhy bonsajov. S týmto darčekom určite potešíte každého milovníka prírody a pestovateľa.

Návod na pestovanie:

Bonsaje môžete sadiť počas celého roka. Semená zasejte do kompostu asi 3 mm hlboko. Vhodné je po zasadení do kvetináčov zakryť je igelitovým sáčkom a umiestniť na priame svetlo pri teplote asi 13 - 16 ° C na 2 -3 týždne.

Semená je dobré pre ich lepšie osvetlenie vsádzať od seba s dostatočne veľkým intervalom. Hrubá semená sadíme jednotlivo, drobná semená rovnomerne rozprašuje, predbežne je zmiešame s dvojitou dávkou plytkého suchého piesku. Po zasiatí semená starostlivo pritlačíme doštičkou a zasypeme mäkkou pôdou, o sile 2 až 3 krát väčšie, než je rozmer semienok.

Semená, ktoré milujú a potrebujú svetlo, však nezasypáváme. Nádobu so vsadenými semenami prikryjeme sklom alebo priehľadným krytom, ktorý umožňuje zachovať vlhkosť a zabezpečuje prístup svetla k semenám. Nádobu musíme rozmiestniť tak, aby aj v najchladnejšom období mala dostatočný prísun tepla, napr. Pri radiátore ústredného kúrenia. Zeminu musíme strážiť, aby nebola vyschnutá ani príliš vlhká. Nedostatok vlahy i jej nadmernosť totiž semenám škodí.

Nový dotaz