Česká republikaSlovensko

Grow It Káva

Grow It Káva
 • Značka: Nezadán
 • Kód tovaru: GI008
 • Dostupnosť: 1 ks skladom
 • Cena:
  13,84 € 12,87 € (7% zľava)
  zľava platí ešte
  (10,73 € bez DPH 20%)
 • Pridať do zoznamu prianí

Sada Grow it určite poteší každého pestovateľa aj pestovateľka. Táto krabička obsahuje všetko potrebné pre vypestovanie vašej vlastnej kávy. Stačí len zasadiť semienka do priložených kvetináčov, zalievať a starostlivo sa o ne starať. Ak sa všetko zadarí, už čoskoro môžete piť vlastnú značku kafe. S týmto darčekom určite potešíte každého milovníka prírody a pestovateľa.

Inštrukcie pre pestovanie kávovníka:

Nevadí mu suchý vzduch, nie je príliš náročný na svetlo, skoro a bohato plodí. Semená strácajú veľmi rýchlo svoju klíčivosť a preto by nemala byť staršie ako jeden mesiac. Vysievame je aj s rohovitými endokarp po 2 - 5 do kvetináčov naplnených normálnej záhradný zeminou, dostatočne priepustnú a výživnú, vždy s pôdnou reakciou pod pH 7, to znamená kyslú pôdu. Optimálna teplota pre klíčenie sa pohybuje medzi 25 - 28 ° C, kedy semená klíčia za 2 - 3 týždne.

Po vytvorení prvého páru pravých listov sa semenáče rozsádzame do kvetináčov s priemerom 10 cm a každým rokom presádzame do kvetináčov s priemerom o 2 - 3 cm väčším.

Počas vegetácie 1x za 14 dní prihnojujeme najlepšie tekutými hnojivami. Slepačie alebo holubí trus je pre obsah vápnika nevhodný. Rastlinu často zalievame, ale neprelievame. Jej veľká listová plocha odparí veľa vody. Nedostatočná zálievka spolu so zlou výživou, ak ho nehnojíme a pravidelne nepresádzame, sa prejaví žltnutím a opadaním listov. Rastlinu pestujeme celoročne v byte. Vonku na slnku sa ľahko spáli a je dosť citlivá na chlad, pokles teploty pod 12 ° C má už za následok prerušenie rastu. Teplotu pod 10 ° C neznáša. Rovnako priame slnko je pre ňu zhubné.

Nový dotaz